Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsávanie a filtrácia vzduchu
Čeština English Deutsch Русский Polski Italiano Українське Espańol Français
Hlásenie závad pre klientov
Facebook Cipres

Odsávanie prachu v zlievarňach

Odsávanie prachu v zlievarňach

Prečo aplikovať odsávanie prachu v zlievarňach?

Než získa každý kovový výrobok svoj finálny tvar, musí prejsť mnohými technologickými procesmi, pri ktorých sa surová ruda mení v konkrétny produkt špecifický svojimi tvarmi a technologickými vlastnosťami.

Súčasťou jednotlivých procesov je vznik prachových častíc, ktoré sa šíria do okolitého priestoru, čo je nežiaduce.

Odsávacie a filtračné zariadenie má za úlohu odsávanie prachu čo možná najbližšie jeho vzniku a tým zamedziť jeho šíreniu do okolitého priestoru.

Ako aplikovať odsávanie prachu v zlievarňach?

Pre odsávanie prachu v zlievarňach musia byť použité vhodné odsávacie prípravky a zákryty tak, aby boli umiestené čo možno najbližšie k vzniku prachových častíc a zaistili tak ich efektívny záchyt, ale zároveň nesmú brániť obsluhe v ich činnosti.

Odsávaný prach je vedený pomocou odsávacieho potrubia, ktoré je v zosilnenom, antiabrazívnom prevedení do odsávacieho a filtračného zariadenia, kde dochádza k odlúčeniu prachu z odsávanej vzdušniny.
Čistý prefiltrovaný vzduch je vedený v lete do vonkajšieho prostredia a v zime späť do priestoru haly čím sa dosiahne výrazná úspora za vykurovanie. V závislosti na vlastnostiach odsávanej vzdušniny sa pred vstup do odsávacieho a filtračného zariadenia vraďujú predodlučovače, ktoré odlučujú časť prachových podielov, lapajú iskry a chladia odsávanú vzdušninu na teplotu prijateľnú pre filtračné zariadenie.

Voľba zariadenia pre odsávanie prachu v zlievarňach

Pre odsávanie prachu v zlievarňach volíme filtre rady CARM GH. Veľkosť odsávacieho a filtračného zariadenia volíme v závislosti na type a množstve odsávaného prachu.
Filtračné zariadenie musí vykazovať kontinuálny odsávací výkon, a preto býva vybavené predodlučovačom.
 

Referenčné fotografie:

Odsávanie prachu v zlievarňach
Odsávanie zlievarne
Odsávanie prachu v zlievarňach
Odsávanie prachu v zlievarňach
Odsávanie zlievarne
Odsávanie prachu v zlievarňach
REFERENCIE
Zlievarne
Vaše dotazy
meno a priezvisko *
firma
e-mail *
telefón *
dotaz *
príloha
Položky s hviezdičkou sú povinné.
01 Zlieváreň - Moravsko-sliezsky kraj02 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj03 Potravinárska prevádzka - Trnavský kraj04 Recyklačná prevádzka - Královehradecký kraj05 Drevospracujúca prevádzka - Trnavský kraj
06 Zlieváreň - Bratislavský kraj07 Plnenie tonerových náplní - Juhomoravský kraj08 Papierspracujúca prevádzka - Žilinský kraj09 Papierspracujúca prevádzka - Bratislavský kraj10 Papierspracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj
11 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj12 Papierspracujúca prevádzka - Banskobystrický kraj13 Juhoafrická republika14 Výroba stavebných hmôt – Poľsko15 Chemická prevádzka - Veľká Británia
16 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj17 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj18 Príjem agrárnych produktov19 Obrábanie plastu - Olomoucký kraj20 Zvarovna - Liberecký kraj
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Vygenerováno Marketingovým a publikačným Systémom Animáto. Webdesign a redakčný systém Animáto
Všetky práva vyhradené    |    Mapa stránok