Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsávanie a filtrácia vzduchu
Čeština English Deutsch Русский Polski Italiano Українське Espańol Français
Hlásenie závad pre klientov
Facebook Cipres
Domovská stránka / Aplikácie / Chemické prevádzky

Odsávanie prachu chemickej výroby

Odsávanie prachu chemickej výroby

Prečo aplikovať odsávanie prachu chemickej výroby?

Súčasťou procesov chemickej výroby je vznik prachových častíc, ktoré vznikajú nielen ako sprievodný jav výroby, ale môžu byť i samotným produktom (prací prášok, chlór, atd.).

Tieto prachové častice sa šíria do okolitého priestoru a majú tendenciu sa v tomto priestore usadzovať, čo je nežiaduce.

Ich vyššia koncentrácia a predovšetkým usadzovanie môže spôsobiť vznik prostredia s nebezpečenstvom výbuchu, čo je nežiaduce. Odsávacie a filtračné zariadenie má za úlohu odsávanie prachu chemickej výroby a tým zamedziť jeho šíreniu a usadzovaniu v okolitom priestore.

Ako aplikovať odsávanie prachu chemickej výroby?

Pre odsávanie prachu chemickej výroby sú odsávacie prípravky a zdroje prachu spojené centrálnym odsávacím potrubím, ktoré zabezpečuje odsávanie prachu a jeho vedenie do centrálneho odsávacieho a filtračného zariadenia, kde dochádza k odlúčeniu prachu z odsávanej vzdušniny.
Čistý prefiltrovaný vzduch je vedený v lete do vonkajšieho prostredia a v zime späť do priestoru haly čím sa dosiahne výrazná úspora za vykurovanie.

V závislosti na vlastnostiach odsávanej vzdušniny sa pred vstup do odsávacieho a filtračného zariadenia radia predodlučovače, ktoré odlučujú časť prachových podielov a odľahčujú tak samotnému filtračnému zariadeniu. Z dôvodu vysokej agresivity chemických látok, sú všetky časti prichádzajúce do styku s odsávaným materiálom v nerezovom prevedení.

Voľba zariadenia na odsávanie prachu chemickej výroby

Na odvzdušnenie pneudopravy pri plnení zásobníkov volíme filtre rady CARM V.
 
Na centrálne odsávanie prachu chemickej výroby volíme filtre rady CARM GH. Vo väčšine prípadov musí byť odsávacie zariadenie určené pre odsávanie horľavých prachov tvoriacich so vzduchom výbušnú atmosféru.
 

Referenčné fotografie:

Centrálne odsávanie chemická výroba
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Centrálne odsávanie chemická výroba
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Centrálne odsávanie prachu chemickej výroby
Vaše dotazy
meno a priezvisko *
firma
e-mail *
telefón *
dotaz *
príloha
Položky s hviezdičkou sú povinné.
01 Zlieváreň - Moravsko-sliezsky kraj02 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj03 Potravinárska prevádzka - Trnavský kraj04 Recyklačná prevádzka - Královehradecký kraj05 Drevospracujúca prevádzka - Trnavský kraj
06 Zlieváreň - Bratislavský kraj07 Plnenie tonerových náplní - Juhomoravský kraj08 Papierspracujúca prevádzka - Žilinský kraj09 Papierspracujúca prevádzka - Bratislavský kraj10 Papierspracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj
11 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj12 Papierspracujúca prevádzka - Banskobystrický kraj13 Juhoafrická republika14 Výroba stavebných hmôt – Poľsko15 Chemická prevádzka - Veľká Británia
16 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj17 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj18 Príjem agrárnych produktov19 Obrábanie plastu - Olomoucký kraj20 Zvarovna - Liberecký kraj
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Vygenerováno Marketingovým a publikačným Systémom Animáto. Webdesign a redakčný systém Animáto
Všetky práva vyhradené    |    Mapa stránok