Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsávanie a filtrácia vzduchu
Čeština English Deutsch Русский Polski Italiano Українське Espańol Français
Hlásenie závad pre klientov
Facebook Cipres
Domovská stránka / Aplikácie / Drevospracujúce prevádzky

Odsávanie pilín a prachu

Odsávanie pilín

Prečo aplikovať odsávanie pilín a prachu?

Než získa drevený výrobok svoj finálny tvar, musí prejsť mnohými technologickými procesmi, pri ktorých sa surové drevo mení v konkrétni produkt špecifický svojimi tvarmi.

Súčasťou jednotlivých procesov je vznik pilín (mnohokrát presahujúce 50% objemu surového dreva) a prachových častíc, ktoré sa hromadia, šíria a usadzujú v okolitom priestore, čo je nežiaduce.

Vyššia koncentrácia a predovšetkým usadzovanie prachu môže spôsobiť vznik prostredia s nebezpečenstvom výbuchu, čo je nežiaduce. Odsávacie a filtračné zariadenie má za úlohu odsávanie pilín a prachu čo možno najbližšie ich vzniku a tím zamedziť ich hromadeniu, šíreniu a usadzovaniu v okolitom priestoru. Odsávanie pilín a ich koncentrácia v odsávacom a filtračnom zariadení uľahčuje ich ďalšie spracovávanie.

Ako aplikovať odsávanie pilín a prachu?

Pre odsávanie pilín a prachu sú jednotlivé stroje pre drevoobrábanie spojené centrálnym odsávacím potrubím, ktoré zabezpečuje odsávanie pilín a prachu a ich vedenie do centrálneho odsávacieho a filtračného zariadenia, kde dochádza k odlúčeniu pilín a prachu z odsávanej vzdušniny.
Čistý prefiltrovaný vzduch je vedený v lete do vonkajšieho prostredia a v zime späť do priestoru haly čím sa dosiahne výrazná úspora za vykurovanie. Odpad je vedený do zbernej nádoby, kontajneru, alebo pomocou pneudopravy cez cyklónový odlučovač do sila.

Do systému je možné zaradiť briketovací lis, ktorý z odpadných pilín vylisuje brikety využiteľné pre vykurovanie. Systém pre odsávanie pilín a prachu môže byť doplnený o riadenie odsávacieho výkonu v závislosti na aktuálne využívaných strojoch a tým je dosiahnuto úspory elektrickej energie.
Regulácia prebieha pomocou frekvenčného meniča v spojení s automatickými klapkami.

Voľba zariadenia pre odsávanie pilín a prachu

Pre odsávanie pilín a prachu od strojov pre drevoobrábanie volíme typ a veľkosť odsávacieho a filtračného zariadenia v závislosti na počte a veľkosti pracovísk a na ich vyťažení. Zariadenie musí byť určené pre odsávanie horľavých prachov tvoriacich sa vzduchom výbušnú atmosféru a musí splňovať požiadavky normy EN 12779.
 

Referenčné fotografie:

Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Drevoobrábanie
Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Centrálne odsávanie drevoobrábania
Centrálne odsávanie pilín
Vaše dotazy
meno a priezvisko *
firma
e-mail *
telefón *
dotaz *
príloha
Položky s hviezdičkou sú povinné.
01 Zlieváreň - Moravsko-sliezsky kraj02 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj03 Potravinárska prevádzka - Trnavský kraj04 Recyklačná prevádzka - Královehradecký kraj05 Drevospracujúca prevádzka - Trnavský kraj
06 Zlieváreň - Bratislavský kraj07 Plnenie tonerových náplní - Juhomoravský kraj08 Papierspracujúca prevádzka - Žilinský kraj09 Papierspracujúca prevádzka - Bratislavský kraj10 Papierspracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj
11 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj12 Papierspracujúca prevádzka - Banskobystrický kraj13 Juhoafrická republika14 Výroba stavebných hmôt – Poľsko15 Chemická prevádzka - Veľká Británia
16 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj17 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj18 Príjem agrárnych produktov19 Obrábanie plastu - Olomoucký kraj20 Zvarovna - Liberecký kraj
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Vygenerováno Marketingovým a publikačným Systémom Animáto. Webdesign a redakčný systém Animáto
Všetky práva vyhradené    |    Mapa stránok