Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsávanie a filtrácia vzduchu
Čeština English Deutsch Русский Polski Italiano Українське Espańol Français
Hlásenie závad pre klientov
Facebook Cipres
Domovská stránka / Aplikácie / Papierspracujúce prevádzky

Odsávanie papierových odrezkov

Odsávanie papierových odrezkov

Prečo aplikovať odsávanie papierových odrezkov?

Súčasťou procesov výroby kníh, časopisov, publikácii a obalov je vznik odpadu v podobe odrezkov, výsekov, konfiet, papierových prúžkov alebo nekonečných pásov, ktoré sa v dôsledku vysokých rýchlostí výrobných procesov rýchlo hromadia a prachových častíc, ktoré sa šíria a usadzujú v okolitom priestore, čo je nežiaduce.

Vyššia koncentrácia a predovšetkým usadzovanie prachu môže spôsobiť vznik prostredia s nebezpečenstvom výbuchu, čo je nežiaduce.

Odsávacie a filtračné zariadenie má za úlohu odsávanie papierových odrezkov a tím zaistiť ich kontinuálne odstraňovanie a odsávanie prachu a tým zamedziť jeho šíreniu a usadzovaniu v okolitom priestore, to všetko pri vysokom kontinuálnom odsávacom výkone.

Ako aplikovať odsávanie papierových odrezkov?

Pre odsávanie papierových odrezkov a prachu sú zdroje odpadu a prachu spojené centrálnym odsávacím potrubím, ktoré zabezpečuje odsávanie papierových odrezkov a prachu a ich vedenie do rotačného odlučovača, ktorý zaisťuje delenie odsávanej vzdušniny na zložku materiálovú (>5mm) vedenú pod rotačný odlučovač, kde je ďalej spracovaná a zložku prachovú (<5mm) pokračujúcu ďalej do centrálneho filtračného zariadenia, kde dochádza k odlúčeniu prachu z odsávanej vzdušniny.

Čistý prefiltrovaný vzduch je vedený v lete do vonkajšieho prostredia a v zime späť do priestoru haly čím sa dosiahne výrazná úspora za vykurovanie. Papierový odpad možno ďalej spracovávať lisovaním, briketovaním alebo peletovaním.

Voľba zariadenia pre odsávanie papierových odrezkov

Pre kvalitné odsávanie papierových odrezkov je dôležitá správna voľba a zosúladenie všetkých súvisiacich komponentov, ako sú ventilátory, odlučovače a filtračné zariadenia. Vo väčšine prípadov musí byť odsávacie zariadenie určené pre odsávanie horľavých prachov tvoriacich sa vzduchom výbušnú atmosféru.
 

Referenčné fotografie:

Centrálne odsávanie papier
Centrálne odsávanie papierových odrezkov
Papier
Centrálne odsávanie papier
Centrálne odsávanie papierových odrezkov
Papier
Centrálne odsávanie papier
Centrálne odsávanie papier
Vaše dotazy
meno a priezvisko *
firma
e-mail *
telefón *
dotaz *
príloha
Položky s hviezdičkou sú povinné.
01 Zlieváreň - Moravsko-sliezsky kraj02 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj03 Potravinárska prevádzka - Trnavský kraj04 Recyklačná prevádzka - Královehradecký kraj05 Drevospracujúca prevádzka - Trnavský kraj
06 Zlieváreň - Bratislavský kraj07 Plnenie tonerových náplní - Juhomoravský kraj08 Papierspracujúca prevádzka - Žilinský kraj09 Papierspracujúca prevádzka - Bratislavský kraj10 Papierspracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj
11 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj12 Papierspracujúca prevádzka - Banskobystrický kraj13 Juhoafrická republika14 Výroba stavebných hmôt – Poľsko15 Chemická prevádzka - Veľká Británia
16 Drevospracujúca prevádzka - Juhomoravský kraj17 Zvarovna - Moravsko-sliezsky kraj18 Príjem agrárnych produktov19 Obrábanie plastu - Olomoucký kraj20 Zvarovna - Liberecký kraj
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice
Vygenerováno Marketingovým a publikačným Systémom Animáto. Webdesign a redakčný systém Animáto
Všetky práva vyhradené    |    Mapa stránok